Ne Cumhuriyet ne demokrasi olsa olsa her kesin kral olduğu krallık!


Önceki sayfaya dönmek!

1995 ve 1996 bir grup gönüllü tarafından çıkartılan bu dergi, 15 Mart 1995'te başlayarak her sayısında Gay Lezbiyen sayfasını yayınladı.
Bk. Lambda Tarihine Kişisel bir Bakış, IIb
Hala okumaya değer bir çok makale daha vardı, fakat elimde sadece kağıt nüshalar bulunduğu için sadece bir kaç tane buraya aktardım.
"Bir kere gayler adına konuşamam. Bir gay örgütlenmenin henüz ilk adımları atılıyor. Ardımda ortak üretilmiş, birlikte sınadığımız kelimeler yok. Kendi adıma konuşabilirim ancak."
25 Mart 1995
Yıldırım Türker
2. ULUSLARARASI AIDS KONGRESİ'NDEN
Aşk ve Korunma
"...,aslında sevgili ablamın benim gayliğimle ilgili olarak kendi içinde çözümleyemediği sorunlara çözüm aramaktı. Çünkü bir psikiyatriste gitmemi yoğun bir ısrarla istemişti."
29 Nisan 1995
OĞUZ
Terapistin manalı itirafı
"Evet, n'olmuş?" diye soruyor. Adam büyük bir şaşkınlıkla "Ne zaman anladın - Ne zamandır biliyorsun?" diye hıçkırıyor.
20.01.1996
Yıldırım TÜRKER
YİNE AÇILMAK ÜSTÜNE
"Siyahsın ve bu aşikâr"
"İnsanlar Muhterem Nur'a merhamet duyarlar. ...Hep mazlumdur. Hep himayeye muhtaçtır....Onların kızdıkları asıl Neriman Köksal'dır. Neriman Koksal yakışıklıdır, geniş omuzludur, eyvallahı yoktur, ... kızdı mı jilet atar, tabanca çeker; dişiliğinde bile hoyrat, erkeksi bir yan vardır."
12 Ağustos 1995
Murathan MUNGAN
EŞCİNSELLER İÇİN HAYAT KULLANMA KILAVUZU
Nuhterem Nur ya da Neriman Köksal
"Birden ağzından öylesine çıkıverdi: "Anne, ben eşcinselim"... Dünya sanki bir anda başıma yıkılmıştı. Oğlum bir eşcinsel ha?"
3 Şubat 1996
BARIŞ ALİ
BİR MUTLU SON
İyiyiz değil mi?