Ankara'da travesti ve transeksüel derneği

İbnistan Forum: Duyurular: Tra(n)svesti+Tran(s)seksüel: Ankara'da travesti ve transeksüel derneği
 Alt konuMesaj  Son Mesaj
"SELAM ÖMERDEN,yani ÖYKÜDEN BAHSEDİYORUM DA...yorumlarnızı bekliyorum 1   30/12 03:45

Sayfanın en üstüÖnceki mesajSonraki mesajSayfanın en altıBu mesaja link  

matrixkatar

04 Eylül 2007, Salı - 20:43 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
merhaba arkadaslar ben ne gay ne travesti ne transexsüelim ama burdaki azdıklarınıza kalben katılıyorum ve hak verıyorum aslında sızı dıslayan ınsanlar dıslanmıs ınsanlardır arkadaslar olayı bu gozle bakın ve sızın zorla fuhusa ıtılmenıze goz yummamalıyız bundan sonrakı zorlu hayat sınavınızda basarılar dılerım sevgıyle kalın

ankaradan_bir_dost

20 Mart 2007, Salı - 02:38 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
merhaba arkadaslar ben ne gay ne travesti ne transexsüelim ama burdaki azdıklarınıza kalben katılıyorum ve hak verıyorum aslında sızı dıslayan ınsanlar dıslanmıs ınsanlardır arkadaslar olayı bu gozle bakın ve sızın zorla fuhusa ıtılmenıze goz yummamalıyız bundan sonrakı zorlu hayat sınavınızda basarılar dılerım sevgıyle kalın

başarı

15 Mart 2007, Perşembe - 12:16 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
umarım daha düzgün bir hayatınız olur

ibnistan (admin)

17 Temmuz 2006, Pazartesi - 23:48 Mesajı değiştirmek için tıklayın!

Ankaranın İlk travesti ve transeksüel derneği PEMBE HAYAT kuruldu.

Biz Ankara'da yaşayan bir grup travesti ve transeksüel olarak Haziran ayından itibaren dernekleşme çalışmalarını başlattık. Üç hafta boyunca dernekleşme toplantıları yaptık. Ve Kaos GL'nin destekleriyle 30 Haziran 2006'da tüzüğümüzü dernekler masasına teslim ettik.
Ankara'nın İlk travesti ve transeksüel derneği "Pembe Hayat" 30 Haziran 2006'da resmen kuruldu.

Pembe bir hayat istiyoruz.

"Benim Pembe Hayatım" filminde 6 yaşında bir transeksüel çocuğun ailesi ve komşularının transfobik tavırlarıyla çocukça mücadelesinden esinlendik. Biz de sorunlarımızla mücadele edeceğiz.

Son günlerde travesti ve transeksüellere yönelik şiddet ve ayrımcılık artarak devam ediyor. Biz yeter demedikçe şiddet ve ayrımcılık görünür olmayacak.

Travesti ve transeksüel kimliğimize bizden başka kimse sahip çıkmıyor ve sorunlarımızın takipçisi olmuyor.

İstanbul, Bursa, Ankara'da Eryaman'da, Hoşdere'de, Bağlar caddesinde travesti ve transeksüllere yönelik şiddeti artık seyretmek istemiyoruz.

Fuhuş bizim kaderimiz değil!!!

Travesti ve transeksüeller fuhuş dışında hiçbir çalışma alanına dahil olamıyorlar. Fuhuş yapmak zorunda kalan travesti, transeksüel ve heteroseksüel kadınların sorunlarını kimse sahiplenmiyor.

Fuhuş yapmak zorunda kalan kadınların sorunlarını insan hakları ve kadın hakları çerçevesinde değerlendirmek ve çözüm üretmek istiyoruz.

Bizimle beraber heteroseksizme, cinsiyetçiliğe ve transfobiye karşı mücadele edecek

herkese kapılarımız açık.

Sosyal, Ekonomik, Kültürel haklarımız ve en önemlisi Yaşam hakkımız için mücadele edeceğiz

Derneğin Amacı:
Pembe Hayat lezbiyen, gey, biseksüel, travesti, transeksüel Dayanışma Derneği'nin amacı, lezbiyen, gey, biseksüel, travesti ve transeksüllerin, eşcinsel varoluşlarını gerçekleştirme ve kendilerini yetiştirerek toplumsal barış, huzur ve refahın gelişmesine bireysel, toplumsal, kültürel hayat ve davranışlarıyla katkıda bulunabilmelerine destek olmaktır.

Dernek, gey, lezbiyen, biseksüel, travesti ve transeksüellerin özgürlük, adalet ve barışı temel değerler olarak kabul etmesine; dil, ırk, renk, cinsiyet, cinsel yönelim, cinsel kimlik, felsefi inanç, din, mezhep, bölge ayrımı yapmaksızın insan haklarını bütün insanların hakkı olarak görmesine; hayatın her alanında cinsel yönelim ayrımcılığına karşı mücadele edebilmesi yönünde yardımcı olacak kültür, eğitim, sanat, spor faaliyetlerini ve buna benzer diğer faaliyetleri bilfiil yürütür veya bu çerçevede yürütenlere madden ve manen destek sağlamaya çalışır.

Bu konu için mesaj gönderme aktif değildir. Daha fazla bilgi için yönlendiriciniz ile iletişim kurunuz.