"Sokak" rock grubunun eşcinseller için beste

İbnistan Forum: Kitap, Film, Müzik, Sanat ... : "Sokak" rock grubunun eşcinseller için beste
Sayfanın en üstüÖnceki mesajSonraki mesajSayfanın en altıBu mesaja link  

sokak

18 Temmuz 2007, Çarşamba - 23:29 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Merhaba,

Ben Sokak isimli Rock müzik grubundan Attila.

Asıl mesleğim itibariyle Hekim olacağım Tıp Fak. son sınıf öğrencisiyim.Bursa'da yaşıyorum.

Heterosexüelim ancak daha öncesinde tabi ki bir insanım.Gerek mesleğim nedeniyle gerekse de
eşitlikçi ve özgürlükçü felsefem açısından ben bu ayrımı yapmıyorum.

Bursa'da eşcinsel sivil tolum örgütlerinin düzenleyecekleri bir yürüyüş olacak diye duymuştum.Çok memnun
oldum ve Bursa halkı ile gurur duydum ancak bunun bazı kesimler tarafından
engellendiğini öğrendiğimde ise geri kalmışlığımıza üzülmüş ve kızmıştım.O dönemde Kenan İmirzalıoğlu'nun
rol aldığı Yazı Tura isimli bir filmdende çok etkilenmiş olarak "Jale" isminde Rock müzik tarzında bir beste yaptım.
Bu besteyide Küçük Kadın adını verdiğimiz, amatör olarak çıkardığımız son albümümüze koyduk.

Bir toplumda farklılıklar ne kadar kolay hazmedilirse bu o toplumun gelişmişlik ölçütüdür derim hep.
İşte tam bu noktada da sizlere destek vermek maksadıyla bu besteyi paylaşmak ve beğenilerinize sunamak
istedik.Bu şarkı hikayesi ile birlikte büyük bir kitleye ulaşıyor.

Her ne niyetle yapmış olursam olayım kendi görüş ve fikirlerimi yansıttığını belirtmeliyim.Eşcinseller içerisinde
tepki görebileceğimizde muhtemel ancak bu Sokak grubunun bakış açısıdır,böyle bilinmesini isteriz.

Daha aydın,daha hoşgörülü,daha özgür insanlar olmamız dileğiyle.

İyi günler dilerim.

Resmi Web adresimiz : www.grupsokak.com

şarkıyı ve sözlerini indirebileceğiniz link:

http://rapidshare.com/files/42691176/jale.rar.html

JALE

Dapdar mini bir etekle

Karanlık düşünce kıdemli şehre

Çıkarım en işlek caddelere

İşim olmaz benim güneşle

Üç hap çakarım en ucuz viskiyle

Jilet atarım canımın riskiyle

Caddeye çıkarım müşteri gider ağzımı çalkalarım

Ben kendim mi kaybettim

İnsan doğanın hatasıyken

Bir amcanın kucağındaydım

Henüz sekiz yaşındayken

Faça attım tüm anılarıma

Peşimden gelmesin diye

Tuz döktüm açık yaralarıma

Döndürsün bu yoldan diye

Dönme sensiz olamam

Dönme ayrı kalamam

Farklıyken yasak yaşamak

Aynıyken özgür olamam

Ruhumun kromozom yapısı XX

Polis gelir, gider gelir

Halk sopa alır galeyana gelir

Ben koşarı ardım sıra koca koca taşlar

Kafamdan boşalan kanlar

Midem bulanır gözüm karır

Tanrı değer bayılırım

Tekmelerin acısını duymam

Acil serviste ayılırım

Dünya üzerimden geçti

Nefes alacak yer bulamadım

Kader beni derine çekti

Derinlere yar olamadım

Canavar gibi görme sende

Gözyaşların akmasa keşke

Sürme çektim sadece

Anne benim oğlun jale

Dönme sensiz olamam

Dönme ayrı kalamam

Farklıyken yasak yaşamak

Aynıyken özgür olamam

Ruhumun kromozom yapısı XX

// Bayılma (Senkop) bir savunma sistemidir. Hayati organlara yeterli kan gitmediği zaman vücut her türlü sistemini bu sorunu gidermek için seferber eder. Tansiyonu düşen birinin ayaklarını yukarı kaldırmakta bundandır işte. Bacaklarda göllenmiş kanı hayati organlara; Kalbe ve beyne yönlendirme çabasıdır bizim yaptığımız da. İşte ayakta duruyorken bayılıp yere düştüğünüzde istemsiz olarak bacaklarda ki kan beyne yönelir ve ölmezsiniz, çünkü beyin 30 sn kansızlıktan dahi çok büyük ve geri dönüşümsüz olarak zarar görür.

// Bu "homo" milleti, yani tanrının lanetli kulları !!? Onca tekmeye, onca taşa, bayılana dek dayak yemelerine rağmen... ? Bayılmak mı dedi biri? Demek tanrının lanetli kulları olmayabilirler. Evet… Evet, tanrının lanetlediklerinden olsalardı gebermeleri gerekirdi öyle değil mi? Oysa bayıldıklarında hem tekmelerin acısını duymuyorlar hem de tanrının dokunuşuyla yaşama dönüyorlar.

Kim bilir belki kimimiz seçimlerimizde çoğunluğa uymadık ya da uyamadık. Belki özgür kalma çabasıdır bu belki de mecburiyet, yargılamak kimin haddine.

Ucube görmüş gibi : "hey şu homoya bak" ya da "kaç kaç saldırır şimdi bu"... Sürekli taciz ve hoşgörüsüzlük, kim olsa çıldırır. Sağa sola savurur maket bıçağını.

İntihar, fuhuş...

Karanlık sokaklarda karanlık sonlar...

İnsanlar...

Bu konu için mesaj gönderme aktif değildir. Daha fazla bilgi için yönlendiriciniz ile iletişim kurunuz.