Sevgili Paul!

Sana güzel bir şeyler yazayım diye yantımı günden güne ertelemekteyim. Şu andaki koşullarda böyle uygun ve rahat bir saati yakalamam mümkün

olmayacakmış gibi görünür. En azından şimdilik çok kısa bir şey yazayım, yoksa seni bilmem ne kadar daha da bekletmek zorunda kalacağım.

Emailine çok çok sevindim, açıkladığın düşüncelerine daha da sevindim. Sana yanıt olarak görünen o emailim aslında listenin bir tartışmanın devamı olarak görmek gerekir. XListe listemizden ortaya çıkmaya başlayan yaklaşıma bir tepkim. Yani kendi kendime de tepkim. Ben de ilk kızgınlığımda/coşkumda Huysuz'u web sitemizde out etmeyi önermiştim. Ben genellikle yatmadan önce bir çeşit "soft" meditasyon yapıyorum. Bu meditasyon sırasında çok yanlış bir işe girmeye başladığımı hissetip geceleyin yaptığım öneriyi, sabahleyin

kalkar kalkmaz geri aldım. Sonra akşam eve gelince, listedeki tartışma bu meseleyi ve düşüncelerimi anlatabilmek için bana fırsat oldu. Senin emailin, senin beni anlamış olman ise beni çok sevindirdi. Ancak şu sırada hem zamam hem enerji açısından zorlanıyorum. Aslında güzel, beni öğrenmeye ve gelişmeye zorlayan bir süreç, ancak zor işte.

Umarım bir gün biraz daha rahatımı yakalayıp seninle daha derin bir sohbete girebilerim. Şimdilik sana ancak derin sevgi ve saygımı sunabilerim.

Heribert