selam arkadaşlar,
dün gece evden yolladığım mail anlaşılan teknik bir sorun nedeniyle ulaşmadı. ama artık fazla öneminin de kaldığını sanmıyorum,
sadece şunu söylemek isterimki, yaşananlara inanamıyorum, hiçbir ardniyet taşımadan 7-8 aydır özel yaşamımdan da büyük oranda öz veri göstererek katkı vermeye çalıştığım Lambda çalışmaları sesi çok çıkan bazı kesimleri rahatsız etti. Lambda bizim tapulu malımız değil, hatta arkadaşların isteği üzerine çalışmalara devam ediyordum, bu kadar tepki gösterileceğine gelip iş üstlenilse , işi devretmeye çoktan hazırdım. Ama geçmişte de bir çok Lambdalıya yapıldığı gibi beni de kaçırtmayı başardılar. bu uğraştan ayrılıyorum. Kimsenin mülkü değil dedim ama anlaşılan Heribert kendini mülk sahibi sanıyor. Bir misyoner edasıyla burnunu sokmadığı, müdahale etmediği, kontrolu altında tutmak istemediği hiçbir iş yok. anlaşıldığı kadarıyla Ankara kaynaklı, istanbul destekli bir çalışma Heriberti de kullanarak elimizden geldiğince yürüttüğümüz bir özgürlük mücedelesini boğmaya kararlı.

tekrar ediyorum, Lambdayı bir ideolojik tartışmaya çekmek, onu bir ideolojinin sığ alanına mahküm etmek, tahakkümü altına almaya çalışmak, Lambdaya yapılacak en büyük yanlıştır. Lambda bir kitle örgütüdür, her görüşten eşcinsel burada yer alır, ortak paydaları eşcinsel kimliğidir. bu farklılıkları bir arada tutmak, kitle örgütü kimliğini koruyarak olur. Yoksa sahte demokratların yaptığı gibi, büyük bir çoğunluğu, ideolojilerinin, söylemlerinin yüksek perdeden söylenmiş şatafatlı hegamonyası altında tutup, hadi herkes istediğini söyleyebilir demek değildir. insanları sindirmek ne zamandan beri demokrasi oldu. Her tezgahın altından çıkan, herkesi birbirine düşüren, türkçesinin zayıf olduğu savıyla her yüzleşmeden su üstüne çıkan Heribert ne zaman dan beri farklılıkların hamisi oldu. Bu , Lambda sosyal demokratların eline geçti teranesi Heribertin uyguladığı taktiklerden biri, burada sosyal demokrasi ideolojisine yakın olduğu bilinen bir ben varım, diğer arkadaşlarımızın önemli bir kışmı bu düşünceye uzak, ve de bunları söylediğinde Lambdanın birçok fonksiyonunu tek başına Heribert yürütüyor, hala da öyle.

Heribert ne misyonla buradadır bilemem ama oluşumundan bu yana Lambdaya yaptıkları ortada, sürekli Lambdaya gelen çaresizleri öbür kapıdan çıkarmış, yıllar sonra bile Lambdayı 30-40 kişiyle sınırlayıp kendi tahakkümünden çıkmaması için çaba sarfetmiş, keşke direnecek enerjim ve zamanım olsa.

yazık çok yazık, bu mail grubundan, ve Lambda da ki çalışmalarımdan ayrılıyorum, bazıları sevinebilir.

hoşçakalın
EL

(Mustafa ya cevap niteliğinde yolladığım dün akşam ki yazım ulaşmamış , belki daha sonra bir yolla kendisine yollarım, şimdilik şu kadarını söyleyeyim, umarım yaptığı bu haksız değerlendirmelerden gelecekte utanmaz.)