of be abi, noldu be ööle? hiç beklemediğim bişey oldu he... nerdesiniz siz ya? C. abi napıyosun? demiştim ya eşşeğin damına su kaçırıyosunuz diye abartıp taşırdınız yani. kardeşim adam(lar) yazıyodu ne güzel işte, ne alemi vardı "..iktirin gidin burası bizim mahalle top bizim sizi oynatmıyoruz!" demenin (çoğul çünkü "komite" var, araşıp "atalım mı?" "evet evet atalım" olayı var yani)..

offf gene sıkıldım ben, anlamıyorum noluyo. C. var liste var C.ın bi arkadaşları var, telefonlaşıyorlar, bişeylere karar veriyorlar biz de burda niye attınız diye baırıp duruyoz, "adam kurmuş listeyi işte", türk olm C. da, nası düşünmesini bekliyodunuz ki, asarım keserim...

he paul hakkında "delikanlı bi arkadaştı" valla ciddi söylüyorum, olm ben bu kadar harbi eleman görmedim, "zort" diye ağzına geleni yazıyordu, ama unuttuğu tek şey vardı o türkiyedeydi ve türk bir dalgamatörün kurduğu listeye yazılar yazıyordu, olsun be paulüm sen gene orlardan da yetişirsin bize. harbi özliycem seni, eğer bi liste falan olursa haberim olsun gelip "diesel+sub meanings" reklamı yapıyım oralarda da, triyle birlikte "sert çıkışlar" yapın yine bana, otur çocuğum otur sen yerine diyin, sadece anlayış gösterin , yediklerime dikkat edicem inan .... hele o muhteşem şarkın "gölge etme bana vizyonumda değilsin"i hiç unutmıyacam.. asla!!!!
Lambda'nın yepyeni basın açıklamasından alıntı:

"...düşünce suçu, her türden ayrımcılık gibi çağdışı uygulamalara son verecek düzenlemeler yapılmalıdır. ..."

Acaba burada başlarsak mı?

Sevgili Murat Yalcınkara ve tabii ki öbür sevgili arkadaşlar!

Lütfen beni bu biçimde taraf tutmaya zorlamayın!

Evet, çoğumuzda, belki hepimizde bazen biraz faşizm var. Bazı davranışlarımız -farkına olmadan - faşizan bir yana kayabilir. Ancak bu ne C.'ı ne öbürleri faşist yapmaz. Zaten burada tartışmamızın bir sebebi, onu aslında demokrat varsayarak, ahlaki bir baskı oluşturmak ve C.'nin azınlık haklarına saygılı biçimde hareket edeceği ümüdümüzdür. Faşist olsaydı, bu benim listem, herkes istediğimi yapacak derdi. Böyle bir durumda zaten tartışmak değil, yeni listeyi oluşturup buradakini terk etmek gerekirdi.

Ancak böyle değildir. Kararı, hayal kırıklığını uğrayıp, listeye terkeden, özledikleri uyumu burada bulumadıkları korumak için verilmiş gibi görünür. Bunu yanlış bulmak, biribirimizi faşişt olmakla suçlamak gerektirmiyor.. Ancak gösterilen tavır böyle değerlendirilebilir. (Biliyorum, C.'ı savunuyormuşum gibi yazarken, aslında oldukça sert eleştiri de katıyorum. Ancak Ben C.'ı sadece sanal ortamdan değil, toplantılarımzdan da tanıyorum. Doğru olanı yapma gayretine ve gerektiğinde eleştiri kabul edebileceği olgunluğuna inanıyorum ve onu seviyorum)

Yok, ben tarafsız değilim. Daha da kötüsü, Paul'a hoşgörülü bakanlardan değilim, onu sevenlerdenim. Yazdıklarını okumuk bazen güzel bir denize dalmak gibi. Polemik yaparken bile, bence içinde bolca insan sevgisi saklıdr.

Fakat taraftar olmam, öbür tarafı ezip geçmek zorunluğu getirmez. Ben Paul'u sevdiğim gibi onun tarafından sert eleştiriye uğramış olan PopperSPipe'in görüşlerini söylemesi istiyorum. Sadece Paul gibi bana yakın olanların değil, başka "gezegen"de olanların seslerini de duymak istiyorum. Biribirimizden hiç değilse öbürünü anlamayı öğrenebileriz. Ondan dolayı uzlaşmacı olmayı tercih ediyorum. Birlikte geçinebilmemizin gereğine inanıyorum. Bölünmek kolay, ancak birlikte olmamızın, farklı fikir ve tarzların birlikte olabilme yolu bulmalıyız.

Sevgiler

Heribert

devam edilecek