EXCOMUNICATE Sözlük anlamını biliyormusunuz?

İster tek başına, ister kurucu üyelerle, ister yönetim kuruluyla verilmiş bir karar olsun, korkunç yanlış! korkunç hatalı! inandığımız herşeye taban tabana zıt bir karar bu listeden adam atmak...

neden mi?

Bu liste şimdiye kadar hayatımda gördüğüm tek demokratik platform du. Nerdeyse imkansıza yakın bir şeyi başarmıştık. Ne kadar aksasada, insanlar rahatsız edici olsada, ve insanlar ayrılsa da (ki buna daha sonra değineceğim).

İmkansızı başarmak önemli, çünkü farkında olmasak ta bu hepimizin uğruna savaş verdiğimiz şey. Birer gay olarak hepimiz kendi açımızdan imkansız olan şeyler peşindeyiz, tüm azınlıkların olduğu gibi. Esasında isteklerimiz çok basit şeyler, sadece hayatımızı istediğimiz gibi rahatsız edilmeden engellenmeden yaşamak.

Daha basite indirgersek: Sokakta aşağılanmadan yürüyebilmek (tacize uğramadan) Sevgilinin elini tuta bilmek. Beraberken sarılabilmek ve anne ben gayim demek için uykusuz geceler geçirmemek. İş yerinde duyarlarsa atılırmıyım dememek. Çocukluk arkadaşlarımızın öğrenmesi halinde benden uzaklaşırlarmı "SOYUTLANIRMIYIM" diye düşünmemek ve tv & magazinlerde gördüğümüz yüzlece şey... solaksa gaydir eli böyleyse şöyledir.. bir nevi kategorisazyona girmemek normal bir insanmışsın gibi davranılması (bazılarımız bana öyle davranıyorlar diye bilirsiniz ama ben genel bir seviyeden bahsediyorum)

Peki şimdi biz ne yaptık. En basit komümde yapılan birşeyi, discovery channel da maymun topluluklarını seyrederseniz görürsünüz. Gelişmemiş topluluklarda ve kabilelerde, çocukların oyun gruplarında, millet meclisinde, TV kanallarında yani her yerde..

sorun mu çıkarıyor.. bizim fikrimize tersmi.. kanala 2 gün kapatılma cezası verin! Partiyi kapatın! Gettolara toplayıp fırınlarda yakın. Orta çağda olduğu gibi yapın...

Şimdi ne alakası var demeyin... bizin bu yaptığınızı yüzlerce yıl önce kiliseler de yapıyordu.. birtakım insanlar toplanıp şu veya bu nedenden dolayı birilerini aforoz ederlerdi..

Bizde o 3 kişiyi aforoz etmekle aynı şeyi yapmış olduk.. Milenyumun hiç birşeyi değiştirmediğini kanıtladık. Hiç kimsenin bilgi paylaşımından başka çıkarı olmadığı böyle bir platformda bile demokrasinin uygulanamıyacağını kanıtladık. Kendi içimizde bile birbirimize tahammülümüz yok, strait hayatta nasıl birşeyler hak ederiz? Niye istediklerimizi bize versinler bir düşünün... Burası o insanları geri almadıkça sıradan bir yer artık. Gayankara Lambda gibi örgütlerin propaganda sayfası, elinde gücü tutanların konuşacakları bir sahne. Birbirimizi masallarla avutacağımız bir "Ay harikaydı tekrar olsun", "kardeşlik ne güzel"; "gurur değil hakaço onur" diye pozitif çığlıkların duyulacağı ama karanlık orta çağ gibi yok olmaya mahküm bir liste... çünkü aba altından sopa gösterildi.. mızmızlık yaparsan gidersin denildi.. hepimiz eşitiz ama bazılarımız daha eşit dendi.

Artık kimse C. a müzik kötüydü, pio ya poster olmamış die micek. Yeni yetme nete giren gaydaşlarımız abuk sabuk konuşunca onada sakin ol burası nirvanaya giden bir yol diye kandıracağız.. çaktırmadan eşşek gibi laflar sokuşturacağız ve kimse bize bir şey demicek. Torontada bu böyle londrada şöyle diyecekler biz de inanacağız ve Türkiyede de bunların böyle olması için çok çalışacağız.. örgütlenip belki parti bile kurarız dimi?.. Yoo belkide yine derin tartışma konuları açılır, gay mi gey mi diye.. Yada hangi marka preservatif kullanmalıyız ona karar veririz.. veya hangi yazar yuhalanmalı... aman dikkat tek bir gövde olmalıyız sonra bizi dinnemezler..

Sonra mı nolacak hiç birşey... ben umudumu yitirdim azınlık diye bir şey yok ama şunu unutmayın hepimiz o azınlığın bir parçasıyız ve kendi içimizde azınlıklar yaratıyoruz...

Ne yapılabilirdi bilmiyorum ama oylama değil çünkü yine aynı kapıya çıkar çoğunluk istiyor diye doğru olamaz (mesela linçte çoğunluk tarafından yapılır) ben C. yapsa yapsa rtük lük yapar diodum ama eminim sonradan cayar çünkü doğru olmadığını görür. Onları bilen insanlar gerçek hayatı buraya analata bilirdi.. bir süre sonra yazdıkları 1rer tekrar olunuca silinirdi benim lambda mesajlarına yaptığım gibi

Sonra ayrılanlar daha önce diesel de ayrılırken beni anlamıyorsunuz ben gidiyorum demişti.. ve herkez siktir git bunu kanala yazmana gerek yok orda bir yeri tıklıyacaksın işte her mesajda yazıyor diye cevap vermişti. Sonra diesel geri geldi neden bende bilmiyorum ama burda önemli olan bu 3 arkadaş dramatik göz yaşlarıyla ayrılırken kimse onlara git orda bir mail var oraya tıkla demedi.. kaldı ki tam olarak ta çıkmamışlar. yani onların bu dramayı oynamasına izin verdik ki bu yaptığımız iğrençlik güzel bir maske arkasına saklansın..

herhelde beni de bu yazıdan sonra atarsınız ama atmazsanız şunu bilinki yapılan diğer hatalara seyirci kalamam gidecek olursamda aşağıdaki kutuyu tıklarım

mono``