selam arkadaşlar

sanırım XListe'de dönen entrikaları okumuşsunuzdur. bir dar grup Lambda çalımalarından büyük ölçüde rahatsız. söylenenleri büyük haksızlık olarak görüyorum. ve artık XListe'den ayrıldım.

söylenenlerin ana kaynağı maalesef Heribert. ve nedense her tezgahın altından Heribert çıkıyor. bundan sonra kendisine hiçbir konuda güvenmiyorum. Ankara kayynaklı bir grup ve istanbuldaki bazı yandaşları ve tabiiki Heribert açıkça Lambda'nın birileri tarafından ele geçirildiğini söylüyorlar. ve nedendir bilinmez ısrarla bunların sosyal demokratlar olduklarını söylüyorlar. zorla bir ideolojik tartışmanın içine çekilmek isteniyoruz. bir küçük grup kendi ideolojilerini Lambdaya dayatmak istiyorlar. tekrar söylüyorum Lambdaya yapılacak en büyük kötülük, onu bir ideolojik yapının tahakkümüne sokmaktır.

şimdi çok iyi anlaşılıyorki, Lambdaya gelenler bir süre sonra buradan kaçırılmış. kaçmak zorunda bırakılmış. bunda en büyük etkenlerden biri de bir misyoner edasıyla Lambdaya sahip çıkmaya çalışan Heribert. kendi toprakşlarımızda bizim insanımız bizden daha iyi tanıdığını iddia edebilecek kadar pervasız. ve Lambdanın büyümesi etkin olması hiç umurunda değil, yeterki onun hakimiyetinden çıkmasın.

7-8 aydır inançla çalışıyorum, birşeyler katmaya kendi özgürlüğümüz için uğraş vermeye çabalıyorum. ama her seferinde karşımıza Heribert engeli çıkıyor.

her karışıklığın , her fesadın altından çıktıktan sonra nedense türkçesinin iyi olmadısı savına sığınıp, her seferinde aradan sıyrılmasını beceriyor.

inanamıyorum, bu kadar inançla girdiğim bir çalışmada geldiğimiz noktaya bakın. daha evvelde birçaklarına yaptıkları gibi benide çalışmalardan soğuttular. hiçbir zaman yaptıklarımı tekelimde tutmak istemedim, üstelik her an devretmeye de hazırdım. ama nedense Ankara kaynaklı tezgah buna izin vermedi. çalışmalarımızdan hep rahatsızlık duyuldu. küçük olsun benim olsun anlayışıyla, hem demokrat görünüp hemde sadece ve sadece kendi hakimiyetlerinde tutmak istediler.

sanırım başarılı da oldular, artık direnmek istemiyorum. hiçbirşeye katkıda bulunmayıp, çalışanların ellerini tutup onlarıda engelleyenler, içerde buldukları bir truva atı vasıtasıyla bu çabaları yıkma yolunda oldukça mesafe aldılar inancındayım. bu ihtirası anlayamıyorum, bir özgürlük çalışmasını boğma pahasına. yazıklar olsun.

hoşçakalın, sevgiler

EL