Bundan sonra senin söylediklerin pek dikkate almadan hareket etmeye çalışacağım. Buna yanıt vererek gerçekten aşırısına kaçma tehlikeye düşürebilirdim. Ben düşündüklerimi, hissetiklerimi ve istediğimi açıkça söylemeyi sevenlerdenim. Aynı hakkını başkalara tanımak gerekirse tabii ki destekleyeceğim. Hep demokrasi diyen sen ve Pio, fikir özgürlüğü - elbette eleştiri söyleme hakkı da kapsamalı - uyglamak söz konusu olduğunda, maalesef hiç, ama hiç inandırıcı değilsiniz. Bakınız XListe listesinde desteklediğiniz yargısız infazı. Her ne söylemişsem, söylememişsem ortada, herkes, örneğin XListe arşivinde bunu araştırabilir. Yanlışsa, bunu düzeltmek ve eleştirmek her zaman herkesin elindeydi. Bunun dışında Lambda konusunda herhangi bir gizli iletişim yoktur. Chat'te geçmişiniz bu arada yeni öğrenmiş olurum. Entrika olsaydı, önceden öğrenmez miydim?
Güven'e gelince. Sana güvenmek elimde olduğu kadar direndim. Bundan sonra bu güven sorumsuzluk olurdu kanısındayım. Senin iyi niyetini değerlendirmek bana artık düşmez, çok da zeki yapmışsanız, önce banka hesabı elimden almak sonra istersek de istemezsek de Pio'la birlikte vakıf kurmak.
Bu konuda Lambdayı zaten yanlış bilgilendirdin. Dün avukatımla konuştum. bu konuda yaptığımız toplantıda Vakıf kurucuların dışında kimse üye olmayacağını söylemiştim. Yönetime başka birisine alabilmek için birisinin ölmesini gerektğini söylemiştim. Bu belki sakıncalı bir yanı olabilir demiştim. Sen bunun yanlış olduğunu söyledin, herkesin vakıf üyesi olabileceğini söyledin. Avukatıma göre tam benim dediğim gibi. Vakıf kurduktan sonra, ancak gönüllü üyeler alınabilir. Gönüllü üyelerin ise sadece istekleri söyleme hakkı var, hiç bir yaptırım gücü yoktur. Şimdi iktidar hırsı olan kimdir. Muhalefet olmayı seven, Lambda'nın daha açık ve çok fikrli olmaysını isteyen bir Heribert'ten kurtulmaya çalışan kim? (Övgüyle olmadı, şimidi sırasa demogojide.)
Hiç bir zaman Lambda'yı yönetmeye kalkmadığımı, sadece yönetmeye çalışana her zaman eleştirel bakmış olmam bilen onca tanık var.
Dürüst ve adam olsaydınız, eleştirilerden kaçıp demogaji yapmak yerine Mustafa Konur'un söyledikleri aydınlatıcı bir tartışma geliştirmek için kullanabilirdiniz. Eğer cidden inansanız, farklı yaklaşımlarınız, açıklamaya çalışabilirdiniz. Benim bazı eleştirileri kabul etmem zarar vermezdi, söylediklerim, güzel bir tartışmasının başlangıcı olabilirdi. Eğer bir yandan kaçmasaydınız, öbür yandan bunu sağlaybilecek ortamı C.'nin safca işbiriliği ile mahvetmeseydiniz. Ciddiden düşünüyorum, Lambda'nın işe gelmiyor diye (Pio) bu listeyi yok etmek için uğraştınız mı? Çok da dürüst demokratsınız, iyice kanıtladınız.
Heribert