Kosmos: Bilim, insan ve evren

İbnistan Forum: Kosmos: Bilim, insan ve evren
 Alt konuMesaj  Son Mesaj
Kosmos: Bilim, insan ve evren (anasayfalarda) -    
Hani doğaya aykırı diye bizim doğamızı yargılayanlar? 2   07/01 21:20

Sayfanın en üstüÖnceki mesajSonraki mesajSayfanın en altıBu mesaja link  

özgür ifade

07 Ocak 2007, Pazar - 21:19 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
ben bu kadar saçma ve gereksiz bir site görmedim gerçekten...neyi benimsetmeye ya da kabullendirmeye çalışıyorsunuz anlamadım...islam dinine mensup bir ülke de yaşadığını unutacak kadar bağnaz ve sapık bir düşünceyle karşımıza çıkıp bize yaptığınız bu nefsi müdafayı kabullenmekte yalnız yine sizin kadar sapık düşünce elinde esir olmuşlara mahsustur...beni yanlış anlamayın lütfen amacım sizi rencide etmek değil.siz bu siteyi açabilme hakkını kendinizde nasıl gördüyseniz bende sizin inandığınız özgürlük düşüncesine dayanarak yorum yapma özgürlüğünü kendimde gördüm ki eminim bu msj yayınlanmayacak ama olsun...biriniz bile okusa kafi...ben bu olgudan zevk alınması olayını bir türlü anlamıyorum ya...hiç bir mantık kuralı yok ya zaten o da başka bir gerçek,şahsen benim cinsimde bir insanın bana dokunmasından haz değil utanç duyarım...hadi onu da geçtim düşünsenize annemin ya da babamın eşcinsel olduğunu"ALLAHIM!!!!!!!!" bu kadar berbat bir düşüncenin hayali bile iğrenç....rabbim size hidayet nasip etsin...

Sayfanın en üstüÖnceki mesajSonraki mesajSayfanın en altıBu mesaja link  

moursund

29 Aralık 2008, Pazartesi - 08:07 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Burada hiçkimseyle tartışmaya girme amacında değilim. Türkiye gibi; din,örf,adet ve gelenekler gibi toplumsal normların katı ve kesin bir şekilde biçimlendirildiği ve ''ötekileri dışlayarak'' homojen bir sosyokültürel düzenin amaçlandığı bir ülkede Kürt,Alevi,Rum,Ermeni,Dinsiz yada İslam dışında bir dine mensup olmak gibi ''genel'' e tamamen ters düşen nitelikler bir kenara, sağcı/solcu, Laik/antilaik, türbanlı/türbansız, erkek/kadın olmak dahi çok geniş bir spektrumda tepki görmektedir. Örnek: Ev kiralarken erkek/kadın,evli/bekar olmak, hatta etnik köken dahi belirleyici bir unsurdur. Herkes bunun, gündelik bilişsel işlevlerinde ''farkında'' olmasa da; herkes 'iş başa düştüğünde' bu gerçeği bilerek emlakçı ya da ev sahiplerinin kapısını çalar. Toplumda 'öteki' olmanın bahsettiğim gibi çok geniş bir tepki spektrumu vardır. Bu spektrumda yelpazenin bir ucunda yukarıdaki örnekteki gibi nisbeten daha düşük dozda bir 'exclusion' (belki bu durum için biraz sert bir kelime) varken yelpazenin öteki ucunda tahammülsüzlük, egzajere sosyal, psikolojik ve hatta fiziksel tepki vardır. Bu yelpazenin belki de en son yaprağı ''genocide'' dır.(Daha ötesi var mı bilmiyorum).Benden önce bu sayfaya yorum yapan arkadaşımızın da yazdıklarında nispeten güçlü tepkiler hissettim. Bu yelpazenin neresine uyar bilmem ancak bu tepkisel davranış canlının doğasında var. Ancak insan olarak, (Homo sapiens sapiens olarak) karınca yuvasına giren arının karınca olmadığı için yok edilmesi gibi çoğunluğun dışında olan insanların da yok edilmemesi gerekir. O yüzden bizler ''insanız''. Toplumsal normlar,kanunlar,din anlayışı,ahlak anlayışı bu hoşgörüyü sağlamalı ve bunu bireysel ve toplumsal haklara yansıtmalıdır.(burada sınırsız özgürlükten bahsetmiyorum)...amaaan neyse boşa kendimi yoruyorum. Dostum bu site Türkiyeye iki gömlek büyük. Ben de bir homoseksüel olarak kendime, çevreme yalan söyleyerek yaşamıma devam ediyorum....sevgiyle kal.

Bu konu için mesaj gönderme aktif değildir. Daha fazla bilgi için yönlendiriciniz ile iletişim kurunuz.