Site ile ilgili genel düşünceleriniz

İbnistan Forum: Site ile ilgili genel düşünceleriniz
 Alt konuMesaj  Son Mesaj

Sayfanın en üstüÖnceki mesajSonraki mesajSayfanın en altıBu mesaja link  

filiz carkoglu (filiz)

01 Ağustos 2001, Çarşamba - 09:22 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
çok güzel olmuş,eline sağlık heribert, birçok ayrintilar var ve ibnistan; kültürel ve GL aktiviteleri için iyi bir iletişim imkani sağlayacak, teşekkurler...filiz

Salih Canova (pembe3gen)

06 Ağustos 2001, Pazartesi - 15:28 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Slm Heribert hazırladığın site tek kelimeyle muhteşem , belki de bugüne kadar hazırlananların en iyisi.Siteni kişisel bir site olmaktan çıkarıp eşcinsel hareketin hizmetine sunmuş olduğun için de ayrıca teşekkür ediyorum.Eğer yardıma ihtiyacın olursa elimden gelen herşeyi yapmaya hazırım.İzmir'den sevgiler....

Emin Ergen (berdache)

29 Ağustos 2001, Çarşamba - 02:22 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Sevgili Heribert.

Her ne kadar "İbne" dilimizde aşağılayıcı bir kelime olsa da,eçcinselliğin ötesinde insan hakları açısından bu siteyi oluşturduğun için sevgimi yolluyorum sana ve tüm arkadaşlara...

Hepimiz Dünya okulunda evrimini tamamlayan ruhlarız aslında. Ruhun cinsiyeti,dini, dili, ırkı yoktur. Öz'de hepimiz zaten BİR'iz. Bu yüzden bizleri eşcinsel tercihimiz yüzünden kimsenin yargılamaya hakkı yoktur.

Ve şunu biliyorum ki, er yada geç hep galip gelen SEVGİ olmuştur !..

Huzurla kalın...

seviciciciler

11 Ocak 2003, Cumartesi - 18:20 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Bu sayfa ile tanışmak beni yeni dünyalara götürdü. teşekkürler...

Burhan Canan (burhancanan)

10 Şubat 2002, Pazar - 16:22 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Siteniz muhteşem. Kendini bilmeyenlerden ve burayı bir hakaret mekanizması olarak görenlerden uzak tuttuğunuz sürece bu güzellik devam edecektir. sevgilerimle

ilkos

07 Haziran 2003, Cumartesi - 14:05 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Bravo
Çok güzel,kaliteli ve ciddi bir site hazırlamışsınız.Diğer bazı sitelerde yayınlanan ilanlar yüzünden ahlaki değerler yıkılmış durumda.Herşey gönlünüzce olsun.
BRAVO BRAVO ALKIŞLAR

nice_ass (nice_ass)

20 Temmuz 2003, Pazar - 19:25 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Geldim gördüm katıldım...
Yaşasın ibneler

Gizem

02 Ocak 2004, Cuma - 00:17 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Çok başarılı bir site yapmışsınız.Bende sizlerden biriyim ama durumum biraz farklı.Ben kızım ama 5-6 yaşındanberi kendimi erkek olarak hissediyorum.Bu durumu anlatabileceğim sıkıbir dostum yok ve sizle paylaşmak istedim.Başarılarınızın devamını dilerim ve Demet Demire ulaşabilmem için bir adres ya da telefon verirseniz sevinirim.

queer

29 Şubat 2004, Pazar - 14:01 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
ibnistan ibnistan der dururlardı da, böyle güzel bir site olduğunu hiç tahmin etmezdim. gerçekten çok şaşırdım. muhteşem bir site.

Heribert'i yürekten tebrik ediyorum

bir de brecht'ten bir alıntı yapmışsınız ya : "hareket etmeyen zincirlerini farkedemez" diye. ben bu alıntıdaki hareket ile, bu web sitesinde gördüğüm "hareket" (ya da coşku, enerji, vs) ile özdeş olduğunu hissettim

mec

07 Mart 2004, Pazar - 17:04 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
kusura bakmayin amma sizin neden cinsiyyetinizi degisdiginizi anlayamiyorum..oyle bir hastalik yok naapmaya calisiyorsunuz anlam veremiyorum

passive lover

16 Mart 2004, Salı - 00:01 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Slm Heribert

Ben senin eski bir öğrencinim. Siteni bugün keşfettim cesaretin için seni tebrik etmek istiyorum. Ben pasif bir bisexuelim, pasif diyorum, çünkü partner bulamıyorum, kızlar sinyalleri almamakta inatçı davranıyorlar hep! Kendi göğüslerime dokunup erkek arkadaşımla yetinmek zorundayım maalesef...

Bu dünya "farklılar" için çok zor...

melek araslı

25 Mart 2004, Perşembe - 14:14 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
selam son zamanlarda eşcinseller ve duygu durumları ilgimi çekmeye başladı geçen yıl çankaya belediyesi tarafından sanırım kongreniz olmuştu, geçenlerde yine cahil periler filmini izledim her ne kadar haklı olsanızda çok sağlıksız bir ilişki şekli olduğunu düşünüyorum heleki korunmasız ve grup olarak yapılan birde bir eşcinselin duygularını anlatan yazılarınız olursa sevinirim

krocan

25 Mayıs 2004, Salı - 23:23 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Site ii ama ben bu yaşam tarzına anlam veremiom valla,kusura bakmayın.

alper

05 Temmuz 2004, Pazartesi - 16:03 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
merhaba ben es cinselmiyim bilemiyorum erkegim ama bir travesti ile beraber olmak istiyorum aktif pasif olarak yani her boyutta site için pek bisey yazamicam ama bana bir travesti bulun onunla anlasırsam evlenicem bu konuda cok ciidiyim
sevgiler
by tranny

me...

18 Kasım 2004, Perşembe - 12:48 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
yeşilköy anadolu lisesinden sevgiler...

xxx xxx (lilith)

05 Aralık 2004, Pazar - 15:26 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Iyi Gunler Herkese

Ben lezbiyen degilim fakat lezbiyenlerin ve gaylerin destekcisiyim. Herkese esit haklar ve ozgurluklerden yanayim.

Sevgiler

gizem

14 Aralık 2004, Salı - 22:24 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
slm herkeze ben bir travestiyim ve bizim gibi eşcinsel insanların artık rahat yaşamasını istiyorum bu her ne kadar zor olsada herkezin kendi cinsel terciğine saygı duyması gerekir bence site çok güzel bizi güzel anlatıyor tabiki anlayana ben mecburiyetten bu işi yapmak zorundayım aslında inanın isteyerek yapmıyorum ama bu satten sonra geri dönemem sanırım bu böyle sürüp gidicek ama gerçekten eşcinselleri hor görenler yatakta bizlerden daha kadınlar bunu hepimiz yaşamışızdır o yüzden hiç bi eşcinsel kimsenin dediklerine aldırmasın nası yaşamak istersen öyle yaşasın bence herkeze sevgiler kadıöyden gizem

Musa Toprak

23 Aralık 2004, Perşembe - 00:51 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
biraz evel şark islam klasiklerinde eşcinsel kültür başlıklı sayfalarınızdaydım. konunun çok ciddi boyutta ele alındığını gördüm ve şaşırdım doğrusu. neyse yazarının email adresi var, onunla irtibat mı kursam acaba? konu gerçekten ilgi çekici ve bu alanda bilgi eksikliği içindeyim.
sitenizin bilgilendirici olduğunu söylememe gerek yok.
sevgiler.

JACKASS

11 Ocak 2005, Salı - 20:31 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
selam Heribert,
sitene daha once girmis olmama ragmen burayi nedense es gecmisim. harika bir site. tebrik ederim Heribert.

guzel olmus

10 Ocak 2005, Pazartesi - 20:16 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
hmm.. sitenin ismini ve adresini bir talihsizlik olarak gorsem de genel anlamda fena degil. transeksuelligi uzerinden para kazanilmadikca kotu bir sey olarak gormesem de gay tabiri ile transeksuellik arasinda fark oldugunu dusunmekteyim. o yuzden ayirdina varilmali bir an once.neyse guzel olmus herbert devamini dilerim.

dnz

17 Ocak 2005, Pazartesi - 04:30 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Merhaba ben bir eşcinselim. 13 yaşımda birlikte oynadığımız erkek arkadaşlarımdan hoşlanmam, eşcinsel olduğumu anlamamı sağladı. Erkek arkadaşım Fırat'la nette gezerken buldum sitenizi. O kadar sıcak o kadar hoş ki, bir anda yaşamanın ne güzel birşey olduğunu fark ettim. Artık yaşama sımsıkı bağlıyım, fırat'la her sevişmemizde sizi hatırlıyorum. Teşekkürler İbnistan

no name (blair_cadisi)

20 Ocak 2005, Perşembe - 15:19 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
ben ce de guzel ama biraz sakin gibime geldi !

Queen

04 Şubat 2005, Cuma - 16:11 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
yaa gusel bi site demek isterdim ama şu 'ibne' kelimesinii kullanmasanız toplumda daha fazla saygı görebilirsinizz...Gay demek daha doğru bence...Yoksa arada bi fark mı varr?

kedi

09 Şubat 2005, Çarşamba - 16:29 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
çok güzel bir site hazırlamışsınız. akıllıca, cesurca, insanca ve yapmacıksız...tebrik ediyorum.

hally and bally

18 Şubat 2005, Cuma - 20:29 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
ben ve arkadaşım hally ile ibne olmaya karar verdik...umarım pişman olmayızzz...bizi destekleyinn...hayatımız boyunca ibne olmak istedik fakat bi türlü kısmet olmadı...hallyle tanıştım ve şuan kendimi cok mutlu hissediorum...YaŞaSıN iBnİsTaN!

serdar

15 Haziran 2005, Çarşamba - 16:09 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
selam..adı biraz garip..iş yerinde açmak zor olacak amam sitenin içeriği eksik olmakla birlikte yinede çok güzel..sanırım burada bundan sonra çok arkadaşla çok şeyimiz paylaşacağız..sevgilerle...va aman str8 arkadaşlar ne olur bu siteye giripte eşcinsel ve lezbiyen ruhunu anlamadan onların psikolojisini anlamadan lut kavmi edebiyatı yapmayın..herkese sevgiler..

faggy

27 Ocak 2006, Cuma - 20:21 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Yasadigim seneler boyunca dogrulugundan emin oldugum tek birsey ogrendimse, o da (zeki) insanin tam anlamiyla ozgur olmadan mutlu olamayacagi.
Evet ben de ibneyim. Ibneligimi kabul ettigim ve ozgurce yasamaya basladigimdan beri kendimi kendim gibi hissediyorum; bu inanin cok cok guzel bir duygu. Bu nedenle 'ibnistan' ismini de acaip guzel buluyorum. Herkese sevgiler.

ibnistan (admin)

04 Haziran 2006, Pazar - 23:43 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Emine ve Zeynep'in Şubat 2006'da açtığı din tartışması, "Eşcinsellik ve Tekamül" bölümüne taşındı.

Alıntı:

selam ıbneler; yasadıgınızı sandıgınız hayatın ALLAHIN merhametınden ne kadar uzak oldugunu gormemenız ve bunu anlayamamanız cok uzucu.Bu durumda ısrarcı olup sıze verılen hayatı bu şekılde harcamanız,sıze verılen aklı hıc kullanmadıgınıza cok güzel bir örnek.Bız bu yazıyı sizi sinirlendırmek ıcın degıl,gerı kalan hayatınızı ALLAHın istedıgı bir sekılde dogru olarak surdurebılmenız için yazdık

Konunun Devamı

dikmen

11 Haziran 2006, Pazar - 01:59 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Merhaba ibneler ve ibnistan ibnesi Heribert bey, ama girmek için tasarlanmış yarrağımızı bok deliğine sokup süratli bir şekilde gidip gelerek neyi amaçlıyorsunuz? Elinizde vazelin kavanozu varken ne kadar romantik olabiliyorsunuz? Saygılar.

ibnistan (admin)

13 Haziran 2006, Salı - 14:23 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
 Kimse romantik olmak zorunda değil. Ayrıca insanların romantizm anlayışları ve zevkleri, eşcinsel olsun olmasınlar da farklı ve rengarenk. fakat vazelin kullanmamalısınız!
 Cinsel ilişkilerdede karşılıklı saygı (ve en azından genel insan sevgisi) azgari bir koşul olarak görüyorum. Bu bağlamda kendinizi ve partnerinizi olası bulaştırıcı hastalıkardan korumak için ya farklı biçimde sevişin ya preservatif kullanın. Preservatifle birlikte vazelin gibi yağlı maddeler asla kullanmayacaksınız, çünkü prezervatifi zedeler. Eczanelerde bulunan yağsız, su tabanlı kaygınlaştırıcı (Lubricant) tavsiye edilir.

Heribert

Bakınız: AIDS/ HI-Virüsünden korunmak

suzan

13 Temmuz 2006, Perşembe - 19:54 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
ben bir bayanım erkeklerden hoşlanıyorum çoğunluk gibi. site hakkındaki yorumum olumlu ama "ibne" demeseydiniz keşke ya da top-lanalım ne bilyim toplumun yakıştırmalarından sıyrılsanız daha bi çiçek mi olacak ne.

ankara filiz

09 Ağustos 2006, Çarşamba - 19:37 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
bir anne olarak sizin gibi hasta insanlar için çok üzülüyorum. Yaşamın gerçeklerini neden kabullenmeyip kendi yarattıgınız sanal dünyanın dışına cıkamadan kısır döngüler içinde yanlış ve savrulmuş olarak dönüp duruyorsunuz oysaki şuna inanıyorum
kolay para ve zevk kazanmak için yapılan bütün bu yanlışlıklar.
LÜTFEN SİLKİNİN VE KENDİNİZE GELİN TANRI DEYİL SİZ BEYNİNİZDE İSTİYOSUNUZ.gerçeği bulmanız dileğiyle İBNİSTAN'ı nasıl bir kabülleniliş

AN

09 Ağustos 2006, Çarşamba - 19:44 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
nedir sizlerin hayata bakış açınız. nasıl yaşar nasıl para kazanırsınız bir bebeğiniz olsun anne vy baba olabilmek sizler için bukadarmı zor anlamak için kendimi zorluyorum ama gerçekten algılamakta anlamakta zorlanıyorum hayat yaşanacak kadar güzel
gerçek güzellikleri bulmanız dileğiyl.

Not:
(İbnistan tarafından, son iki yazı aynı kişiye ait olduğunu varsayarak):

Eminim ki,iyi niyetli olarak bir sıkıntınızı dile getirmeye çalışıyorsunz. Fakat sadece bildiğinizi sandığınıza dayanarak anlatmak yerine önce sitenin ana sayfasındaki yazıları tam okuyup anlamaya çalışsaydınız belki yeni de karşı çıkardınız, ama daha iyi anlardanız ve gerçeklerden bu kadar uzak bir eleştiri yazmazdınız.

Bütün olası zorluklara rağmnen mutlu ve iyi bir anne olmak için, ister coçuklarınıza ister başka insanlara açık fikirli ve açık kalplı yaklaşabilmek için size güç ve sevgi dilerim.

ankara filiz

10 Ağustos 2006, Perşembe - 16:12 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
güzel dilekleriniz için teşekür edeim. Bütün sayfaları okudum . Benim kaygım sizlergibi insanlar okadar çoğaldıki sadece yapılan bir iyik karşısında karşıdaki kişiye ilği duyduğunu söylemek veya böyle oldugunu kabul ederek böyle yaşama tercihi gerçekten beni çok şaşırtıyor kaygım ise: çocuklarımızın biz ebebeynlerin yaşamı dışında bir yaşamI seçmek istemeleri kadar korkutan birşey daha olamaz çünkü benim yaşama tarzına çevreme okadar yanlışki. Herşeykopya edilerek öğrenilir. sizlerin öğretmen(ebebeynleri)lerinizmi yanlıştı acaba geriyi ve gerçeği hiç soruladınızmı??? sevgiler

ibnistan tarafından:

Bügünlerde bilimde hakim olan görüş, eşcinsel yönelimin ya doğuşta ya çok erken (iki yaşına kadar) belirlenmesi. Eşcinseller çoğalmadı da, sadece eskiden ezik ezik ve gizli yaşamak zorunda kalan eşcinseller eskisi kadar gizlenmiyorlar.

Bazı insanlar solak oldukları gibi benzer bir oranda eşcinseller de var. Alışa alışa veya örnekler yüzünden kimse eşcinsel olmuyor, heteroseksüel (=karşıcinsel) de böyle olunmuyor. Örnekler ancak varolan cinsel yönelimin nasıl yaşandığını etkileyebilirler.

Öbür yandan kendi cinselliğin farkına varmak bazen zaman alır. Şevkat özenti yüzünden bir hemcinsle cinsel ilişkide bulunmuş bir genç eşcinsel olmayabilir. Eşcinsel değilse bu deneyim yüzünden de olmayacak. Eğer eşcinsel olup karşı cinsle ilişkide bulunmuşsa da, bu da derin derin hissettiği özentileri değiştiremez.

Fara karşılığına cinsel ilişki kabul eden erkekleri ima ederseniz, bence de ruhsal sağlık açısından son derece sakıncalıdır. Yine de yukarıda söylediklerim aşağı yukarı aynu biçimde geçerlidir. Eşcinsel olmanın sebebi olamaz, hatta aslında eşcinsel olmayıp bunu bir dönem için yaşamış olankar var. Sanırım gerçekten eşcinsel olup aslında derin derin sadece seks değil aşk arayanlar bundan daha çok ruhsal zarar görürler. (Fuhuş zor bir konu, çok farklı yanları var ve bilgi eksiklğim yüzünden tam emin değilim.)

Eğer eşcinsel olduğunu düşünen bir çocuğunuz varsa ve her şeyden önce mutlu ve sonuçta iyi bir insanın olmasını isterseniz, bence tek yapabileceğiniz şey, ona güç, moral ve güven vermek. Kendi kendine karşı dürüst olmak için, şöyle veye böyle onurlu ve insancil yaşayabilmek için. Bazılar eşcinsel oldukları çok erken kabullenir, bazılar ise ne ve nasıl oldukları çözebilmek ac ve korku dolu bir iç mücadelesi verirler. Her ne olduğuna karar verirse de, sizin onu seveceğinizi ve yanında olacağınızı bilmelidir
.
Ben bile 15 yaşındayken ne kadar dua etmiştim: "Tanrı ne olursa olsun, benim eşcinsel olmadığımı yap!" Fakat bugün bunun sayesinde yasadığım kişisel mücadele, olgunlaşma, kazandığım içsel özgürlük ve birazcik de medeni cesaret için, farklı olup da farklı güzellikler bulabildiğim için şükür ediyorum.

Saygı ve sevgiler

Burcin

27 Ağustos 2006, Pazar - 21:22 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Selam Herr Mürmann,

Ben Berlin'den Burcin. Umarim iyisinizdir. Sitenizin ve calismalarinizin devamini diliyorum. Bir hetero olarak insanlarin hayatlarini ilgilendiren her türlü kararlari kendilerinin vermesi görüsünü savunuyorum. Gerek cinsel tercihi gerek baska bir tercihi icin insanin kalbinde ne geciyorsa, onu ne mutlu ediyorsa o yönde karar vermelidir.

Bir gün Istanbul'a geldigimde görüsmek dilegi ile.

Sevgiler

Burcin Erdemir

Gabpro

16 Aralık 2006, Cumartesi - 05:06 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
A perfect idea to create such a web, cause we're making 5% of the whole world population, so we are, and, we have a right to exist! We just can't be so called Nature's mistake!-:)
I wish you great success in developing your web and peace in your private life!.
Take care!
Gabpro

Omega..

11 Şubat 2007, Pazar - 04:14 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Herkese iyi geceler...

Bence insanlar mutluluğu nerede buluyorsa orada olmalı ve orada kalmalı. Hayat başkalarının mutluluğu yada düşünceleri ile harcanmayacak kadar kısa. Sevgi her zaman bulunmuyor. Bırakın herkes yaşamını ve yatağını kiminle istiyorsa onunla paylaşsın.
Ben toplumun deyişiyle heteroseksüelim ama insanları ( nasıl yedikleri, içtikleri vs ) ayrıntıları ile gruplara ayırmamın yanlış olduğunu düşünüyorum. Ben bir erkek olarak kadınlardan hoşlanıyorum. Başka bir erkeğin bir erkekten hoşlanması da bu kadar normal karşılanmalı bence.
Doğru yoldasınız... Oduncunun çocukları hikayesindeki gibi bir olun ki hak ettiklerinize giden bu yolda yere daha güçlü basabilin ...

TamburlardanKemanlardan

18 Haziran 2007, Pazartesi - 21:58 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Hallo Heribert,wie geht?Ich wünsche alles okey.Ich mag wirklich deine Webseite aber du solltest lesbischeren Kontext addieren:) (natürlich ich weiß, daß du gay bist aber:)

so hier einige Quellen.Ich denke, daß es für dich nützlich sein kann.Küsse von Düsseldorf.

Grüße!

Osmanli'da Harem/Meral AltIndal- AltIn Kitaplar

Kerime'ye Mektuplar/Rene Vivien-yky

http://www.lezbiyengazetesi.ag.vu/osmanlida_lezbiyen.html

Ginseng

14 Ağustos 2007, Salı - 00:43 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Selam. Sitenin adı aşikar ama ilk kez bu kadar uzun kaldım sitenizde.. Evet, bende bir ibneyim! Istanbuldayım 24 yasındayım ve ilk iliskim 17 yasında simdilik son iliskim 6 ay önce oldu.. 10 küsür kere iliskiye girdim ve bu kisi aynı kisi ve bu kisi malesef kuzenim! Malesef diyorum cünkü beni ona mecburmusum zannediyor ve hakettigimi tam anlamıyla vermiyor. Ikimiz dısında ibne oldugumu kimse bilmiyor (umarım öyledir cünkü aktif ibneler büyük ihtimal övünerek bunları sagda solda anlatır) aile muhazafakar bir aile oldugundan onlarada acılamıyorum yani gidip gidip geliyorum. Aktif yanım yok. Istesemde yok cünkü tık yok! Inanclı bir insanımdır ama duygularıma gemde vuramıyorum. Bakalım nereye kadar boyle devam edicek. Tüm ibnelere ve escinsel dostlarına selamlar saygılar.

abdülbaki

09 Ağustos 2007, Perşembe - 02:46 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
kardeşler,hayvanlardaki sex eğilimleri veya onların kendi yavrularını öldürme eğilimleri onların zaten bir hayvan olduğunun kanıtı değilmi,gelin vazgeçin bu işten,helal dairesi geniştir,kızlar sizi üzdüyse çocukken veya başka bi zaman,veya erkekler sizi üzdüyse bi zaman,veya olabilirki isteğiniz içsel olduysa,gelin tercihinizi değiştirin,insanın düşmanı şeytan istiyorki ademçocukları cehennemde kendinden aşağı olsun,hata yaptığında onu utandırarak utancından tövbeyi aklına getirmesin,onu rabbinden uzak tutsun,hata üstüne hata yapsın,gelin anne karnındaki dokuz ay nasıl bittiyse,dünya hayatıda nasip olursa altmış yıl sonunda birgün bitecek,gelin ahretinizi kurtarın,rabbinize(c.c)sığının,hadi kardeşlerim,allah(c.c) günahları bağışlar,rızkı veren odur,korkmayın,rızıksız kalırız diye,bağışlarmı diye endişe etmeyin,bir dersin bir sınavından,veya enkötü,bir dönem kalmış gibi sarılın,inanıyorum,canı gönülden samimi bir nesuh tövbesiyle güzel günlere kavuşacaksınızdır,gelecek hep vardır,korkmayın kardeşlerim,sadece samimi bir tövbe ve bidaaa o şeytanın sizi aldatmaması için,nefislerin zayıf düşmemesi için sımsıkı rabbinize "rabbim gözümü açıp kapayıncaya kadar nefsimle beni başbaşa bırakma,şeytanların vesveselerinden,dünya diriliğine aldanmaktan,insü cinsü zararlı eş arkadaşlardan sana sığınırım"diye dua edince inşallah kurtulunur,kardeşler hadi gelin,rabbimizin(c.c) tevvab(c.c) ismine sığınalım,tövbe edelim,o ki kulu nekadar hatada yapsa onu hatırlayıp tövbe eden kulunu "kulu hata edip,tövbe edince,kulunu,rabbini(c.c) hatırlayıp,tövbe ettiği(özür diediği)için bağışlayan bir rabdir(c.c)"

Fadıl Aksu

25 Şubat 2008, Pazartesi - 14:29 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
Çok teşekkürler Heribert, çok faydalı bir site. Özellikle İbnistan'a karşı olan bağnazlara çok güzel cevaplar içeriyor. Başarılarının devamını diliyorum. Yaşasın ibneler :)

dost

16 Aralık 2009, Çarşamba - 14:20 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
pislikler sizin yüzünüzden basimiza her türlü felaket geliyor bence siz allaha inanmayan kimselersiniz yoksa böyle reklamda yapmazdiniz bide cikmis hadislerden bahsediyorsunuz allah belanizi versin

dost

16 Aralık 2009, Çarşamba - 14:15 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
allah belanizi verecek bide utanmadan site yapmissiniz utanmazlar lut kavminin tohumlari

xxxx

17 Aralık 2009, Perşembe - 10:17 Mesajı değiştirmek için tıklayın!
aranizda bazilari da kizmis ama kendini erkek gibi görüyormus oda gitsin kendini kadin gibi hissedenle olsun tam birbirinize göresiniz iste

Bu konu için mesaj gönderme aktif değildir. Daha fazla bilgi için yönlendiriciniz ile iletişim kurunuz.