İbnistan giriş sayfası


Kişisel ve Belgesel

Lambdaİstanbul örneğinde eşcinsel örgütlenmenin özellikleri, zorlukları, çelişkileri, farklılığın getirdiği fırsatları da

.
Sadece şu veya bu grubun veya anlatan kişinin çelişkileri ve umutları, yada bir "uzaylının" (yani benim) farklı bakışı değil, mücadelenin ve hayatın temel sorunları. Kısaca, birbirimizden öğrenmek için deneyim paylaşımı, umut veren, yanlışlıklar da.

Heribert Mürmann
email
Akışını anlamak açısından yazıyı sırasıyla okumak belki en uygundur. Ancak karışık okuyup, zamanla resmi tamamlamayı tercih edenlerdenseniz, buradaki başlıklardan faydanlabilirsiniz. Sayfalara ulaşmak için ibnistan sembolüne tıklamanız yeter!
Giriş: Lambda Tarihine Kişisel bir Bakış

"Bu yazının amacı, ne tarafsız bir değerlendirme yapmak ne övmek ne de..."

I:
Buranın eşcinsel hareketinin içinde yer almamı sağlayan gelişimler.

IIa:
"Umudum(uz) Türkiyeli eşcinselleri bir araya getirip hem bir tartışma zeminini oluşturmak, hem de iletişim sağladıktan sonra farklı farklı grupların oluşmasıdır."

IIb:
Lambda'nın 1993 yılında nasıl oluştuğunu ve 1997'ye kadarki gelişimleri anlatıyorum.
III:
Tanıklık: Şaibeli iki eşcinsel akivist. Neler doğru, neler yanlıştır?

IV:
Lambda her şeye rağmen devam ediyor.

V:
2000 Mart ayında, Eshcinsel.net'te Lambda'yı henüz savunmuştum. Şimdi (Kasım 2000'de) Lambda'daki görevlerimden istifa etmemin sebebi ise, organizasyon eksiklik ve güç yetersizliğimiz değil, temel zihniyet konusunda ciddi endişelerimdir.

VI:
Grupçuluk ve Milliyetçilik
VII:
Eşcinsel tartışma listesinden üç kişi atıldıktan sonra, biz (yazık ki, biz eşit Lambda değildir) isyan ettik.
VIII:
"...Ayrılsam da bunun kin içinde olmaması gerektiğini düşünüyorum. Eğer kalsam, bir şekilde benim rüyalarım da yansımalı. Elbette bunu talep etme hakkım yok, fakat bunları anlatma hakkım olmalıdır. Eğer hiç paylaşılmasa ayrılmam tek dürüst davranış olur.
Offline olarak rahat okumak için
bütün bölümü zip dosyası (650 KB) olarak download edebilirsiniz!


İbnistan Forum

Eski Anasayfa

Giriş sayfası